Rodinný penzion „Pod ořechem“ je jednou z budov rozlohou pozemků nevelké zemědělské usedlosti. O to rodinnější a vřelejší je však atmosféra tohoto venkovského dvora, jehož dominantou je původní, z části rekonstruovaná, prostorná stodola s kamenným chlívem pro hospodářská zvířata.
 

  

Nedílnou součástí hospodářských budov jsou zemědělské pozemky tvořené cca 5 ha polí, 1 ha pastvin a rozlehlou zahradou s ovocným sadem a záhony nejenom na zeleninu, ale i druhově pestré květiny, které panímáma Berta nade vše miluje...

  

Při příjezdu se nenechte zastrašit naším huňatým kavkazským ovčákem „Nerem“, který je až moc pečlivým hlídačem a jen tak s někým se nebratříčkuje. Za pevným pletivem svého kotce Vám však neublíží, ale divoký štěkot si rozhodně neodpustí!!!
 
 
Pro Ty z Vás, kteří by alespoň na okamžik chtěli zakusit něco málo z každodenního venkovského života na statku, nabízíme šanci nakouknout přes rameno zdejšímu hospodáři Martinovi. Budete tak mít možnost asistovat u krmení domácích zvířat (aktuálně ovcí Žofky a Lízy s jehňaty, prasete Jůlínka, králíka Pepana se svým harémem a hejna slepic), zamilovat si vůni čerstvě pokosené trávy a sami si kosení za ranní rosy, či při západu slunce vyzkoušet, zamazat si kalhoty při kydání hnoje ve chlévě, opálit se při obracení sena hráběmi a získat při tom nějaký ten puchýř, nebo mozol na dlaních, sbírat čerstvá vajíčka v kurníku, česat a ochutnávat zralé ovoce v sadu, zalévat záhony se zeleninou a kytkami, pomáhat u vyorávání brambor a cítit přitom vůni spálené natě, projet se naším stařičkým traktorem Ursus 40, chystat dříví v lese a pak ho štípat do dřevníku, sbírat borůvky, hřiby a jiné lesní plody, no prostě práce, které zrovna budou na pořadu dne… 

  
 
 
  

Děti budou jistě nadšené při hlazení malých jehňátek, králíčků, nebo třeba kuřátek, v okolí penzionu je možno pozorovat pasoucí se krávy s telátky, čápy na komíně, domluvit si jízdu na koni, vyzkoušet si rybolov (povolenky zajistíme), nebo dokonce navštívit místní pštrosí farmu, či oboru na jelení, daňčí a mufloní zvěř v nedaleké sousední vesnici. Pro zájemce zorganizujeme i exkurzi do medem provoněného včelína. A dá se toho vymyslet dáááleko, dáááleko víc!!! Program Vám rádi pomůžeme sestavit.

  
 
 
  
 
  

Pro umocnění dětských zážitků a splnění bobříka odvahy, lze s tatínky naplánovat letní noc ve voňavém seně na půdě naší stodoly, či přespání ve stanu, nebo jen tak pod širákem, na zahradě za domem.
 

Zpět na úvod
 

Půjčovna horských kol!

Pro výlety do okolí Vám rádi zapůjčíme některé z prozatím 2 ks horských kol, včetně 3 ks dětského vozíku. Nabídku budeme v letošním roce postupně rozšiřovat, včetně cyklopříslušenství! Více zde.