Nově zrekonstruované (rok 2008) ubytovací prostory se nacházejí v 1. patře dvou-generačního stavení (majitelé bydlí v přízemí domu). Rozlehlý apartmán má samostatný vchod se schodištěm a skládá se z jedné větší ložnice s manželskou dvojpostelí, dvou menších pokojíků s celkem 4 samostatnými lůžky, dále pak z prostorné společenské místnosti, koupelny s vanou a WC, kuchyně s jídelním stolem a konečně chodby s balkónem pro zarputilé kuřáky, anebo naopak vyznavače čerstvého povětří při ranním kafíčku.

Základní kapacitu penzionku „Pod ořechem“ tedy tvoří dohromady 6 postelí ve třech pokojích. V případě větší skupiny, či počet-nější rodinky, lze tuto kapacitu po předešlé dohodě rozšířit o 2 další přistýlky, případně dětskou postýlku.

O vytápění se starají majitelé domu a je zajištěno ústředně (radiátory jsou opatřeny termohlavicemi pro individuální regulaci teploty v místnosti).

Auta, či jiná přibližovadla, je možno bezpečně zaparkovat na našem třímístném zpevněném parkovišti přímo ve dvoře statku. V přístodůlku je též k dispozici úschovna lyží, běžek, kol, kočárků, popřípadě jiného náčiní. 

 
Plánek penzionu:


Popis jednotlivých místností

Ořechový pokoj - místnost o rozměrech 3,80 x 3,95 m v severovýchodním rohu domu je vybavena starožitnou ložnicí z masívního ořechového dřeva, která se skládá z pohodlné manželské dvojpostele s čely, dvou nočních stolků, dvou šatních skříní, velkého zrcadla, stojatých hodin a obrazu Panny Marie. Nábytek je věnem po Petru a Rozálii Bandíkových a byl zachráněn při požáru původního mlýna. Ještě dnes z něj dýchá atmosféra dob dávno minulých, a kdo zde kdy spal, nemůže si vynachválit jeho pohodlí. Předčit ho snad jenom může sladký spánek ve voňavém seně na půdě naší stodoly…
 

  

 
Východní pokojík - nevelká místnost o rozměrech 3,60 x 2,65 m v jihovýchodním rohu domu, skýtající prostor tak akorát pro dvě lůžka, noční stolek, šatní skříň a křeslo. Oknem lze zahlédnout vesnickou krajinu, na horizontu ohraničenou panorama-tem Rychlebských hor. Co víc znavený pocestný potřebuje k ničím nerušenému chrupkání, při pootevřeném okně navíc pod-barveném příjemným zurčením potoka obté-kajícího stavení?

 
Západní pokojík
- obdoba východního pokojíku, situovaná však na jihozápadní straně apartmánu, s výhledem na náš statný ořešák a starý ovocný sad v sousedství. Do pokoje se vchází přímo ze společenské místnosti, což může být drobnou nevýhodou, pokud se zde spontánní zábava protáhne déle do noci… Proto ho doporučujeme těm, kdo z osazenstva hostů chodí spát poslední.
 

Společenská místnost - prostor o rozměrech 3,80 x 5,30 m, určený k trávení společného času, s rozkládací rohovou sedací soupravou, konferenčním stolkem, barevnou televizí, multifunkčním kulečníkovým stolem, elektro-nickými šipkami a obývací stěnou, v jejichž poličkách je vždy k dispozici nějaká ta stolní společenská hra, prospekty k zajímavostem v okolí, popřípadě knížka – to pro případ, že by snad venku padaly trakaře!?! 
 

Koupelna - příjemně laděná, v hygienické čistotě udržovaná moderní místnost, zaručující intimitu při každodenní péči o tělo našich hostů tak, aby se cítili jako doma. Je vybavena vanou se sprchou a koupelnovou skříňkou s umývadlem a zrcadlem. Součástí koupelny je WC s odvětráním. Pro vyhledávače neotřelé vesnické romantiky a agroturismu, kteří by snad mohli být zklamáni přílišnou kultivovaností těchto zařízení, je na našem hnojišti za stodolou k dispozici „kadibudka“ s novinami a mouchami, od apartmánu vzdálená cca půl minuty prostou chůzí. Tělo je pak možno omýt v potoce, protékajícím po hranici našich pozemků hned za domem, což má zároveň kladný vliv na dobré prokrvení a mladický vzhled Vašeho organismu. A navíc, za tyto nadstandardní služby se od nás neúčtuje žádný poplatek, takže je doporu-čujeme vyzkoušet!!!
 

Kuchyň - další praktická místnost o rozměrech 3,60 x 3,00 m, vybavená moderní kuchyňskou linkou s plynovou varnou deskou se 4 hořáky, elektrickou troubou, varnou konvicí, lednicí s mražáčkem, dvojdřezem, mikrovlnou troubou a základním nádobím tak, aby si naši hosté mohli zajistit bezproblémovou přípravu jídel podle svého gusta. Nákupy pro tyto účely je možno pořídit v nedalekém obchůdku, vzdáleném cca 5 minut pěší chůze od penzionu. Ke stolování je zhruba uprostřed místnosti připraven jídelní stůl se židlemi. Pokud však o Vaší dovolené nejste zastánci velkého vyvařování, přijměte po předchozí domluvě pozvání k našemu domácímu stolu, kde můžete ochutnat některou z vesnických specialit paní Berty, nebo si zajeďte do některé z okolních restaurací, popřípadě nedaleké rybářské bašty – rádi Vám poradíme. Nepohrdněte také naším venkovním ohništěm s posezením, vůni pečených špekáčků málokdo odolá a příprava není nikterak náročná…
 

Chodba - propojovací prostor všech výše zmíněných pokojů, do něhož se z venku vchází poměrně strmým schodištěm s dřevěným zábradlím. Kromě věšáků na kabáty a botníku se u balkonových dveří nachází starší otomán, který je možno využít k relaxaci, popřípadě jako nouzová varianta pro dalšího nocležníka v případě větší skupiny hostů. Z malého balkonu lze pak u kafíčka, či cigaretky pozorovat dění na dvorku naší vesnické usedlosti, poslouchat šustění listí v rozložité koruně ořešáku, případně se v klidu a nerušeně na čerstvém povětří, hmm, vyprdět (však jsme jenom lidi, nééé?). 
 

Zpět na úvod
 

Děkujeme, že jste navštívili naše stránky. Chcete-li si u nás rezervovat apartmán, vyplňte prosím náš objednávkový formulář, nebo nám zavolejte. Kontakt zde.

Při délce pobytu 4 a více nocí poskytujeme slevu 5% z ceny za ubytování!!!
Další info o cenách zde.